Lista aktualności Lista aktualności

Kwiaty we włosach

Przedpołudnie 07.06.2017 r. w Pieckach było nasycone kwiatowymi aromatami. Wszystko za sprawą kolejnej edycji Festynu kwiatowego zorganizowanego przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Pieckach.

             Gdy na łąkach kwitną niemal wszystkie gatunki roślin, w pieckowskim Środowiskowym Domu Samopomocy zaczyna się artystyczna uczta. Przy dźwiękach muzyki uczestnicy festynu mogli wziąć udział w wielu warsztatach. Wśród manualnych zręczności, znalazła się propozycja Nadleśnictwa Strzałowo. Na pochodzących z naszych lasów kawałkach drewna każdy mógł stworzyć obraz z leśnym motywem. Dzięki technice decoupage'u  odwiedzający nasze stoisko zanieśli z sobą do domu prace przedstawiające mazurską przyrodę. Będą one z pewnością długo cieszyły ich oko, przypominając jednocześnie o różnorodności leśnego świata.

            Festyn kwiatowy zorganizowany przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Pieckach odbył się dzięki wsparciu wielu instytucji, m.in. Gminnego Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji "Pegaz" w Pieckach oraz Mazurskiego Parku Krajobrazowego.