Lista aktualności Lista aktualności

Mazurski las w ogrodach Kancelarii Premiera RP

Polak Mały – pod takim hasłem w tym roku odbył się Dzień Dziecka w ogrodach Kancelarii Premiera Rady Ministrów w Warszawie. Leśny Kompleks Promocyjny „Lasy Mazurskie" reprezentował tam Lasy Państwowe.

Dzieci odwiedzające nasze stoisko miały wiele zadań do wykonania podczas leśnych warsztatów. A kiedy miały ochotę odpocząć, mogły ukryć się w „ostoi", bo właśnie taki fragment lasu przywieźliśmy z Mazur do stolicy. Rodzice z uśmiechem witali nas i podkreślali, że dobrze widzieć leśników w środku miasta.

Minister Środowiska prof. dr hab. Jan Szyszko podkreślił, że dzieci i młodzież powinny znać rodzimą przyrodę. A miłość do lasu trzeba pielęgnować od najmłodszych lat.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko, na którym dzieci tworzyły pocztówki z darów lasu. Młodzi odkrywcy przyrody chętnie podpatrywali przez mikroskopy owady. I dzieci i dorośli byli zaskoczeni, że kornik jest taki malutki. Rozpoznawanie gatunków drzew leśnych było wyzwaniem dla małych i dużych.

Wśród szacownych gości, którzy odwiedzili nasze stoisko był również Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska Andrzej Konieczny. Wszyscy odwiedzający wyrażali zainteresowanie  przyrodą i z sentymentem wspominali pobyt na Mazurach.

Zobacz relację!