Asset Publisher Asset Publisher

Lasy prywatne

Informacje

dla właścicieli lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa

 

Przed przystąpieniem do realizacji zadań związanych z gospodarką leśną na terenie Państwa lasów należy wypełnić stosowny wniosek i złożyć go osobiście w sekretariacie nadleśnictwa lub przesłać pocztą tradycyjną (na adres: Nadleśnictwo Strzałowo, Strzałowo 2, 11-710 Piecki) lub elektroniczną (strzalowo@olsztyn.lasy.gov.pl).

Właściciel lasu wypełnia tylko pierwszą stronę wniosku.

 

Informacje o lasach niestanowiących własności Skarbu Państwa na terenie Nadleśnictwa Strzałowo

 

Powierzchnia lasów nadzorowanych na dzień 01.01.2021 r. wynosi:
1. Starostwo Mrągowo - 441,71 ha,
2.  Starostwo Szczytno - 33,07 ha,
Razem - 474,79 ha.


Zadania wynikające z zawartych porozumień wykonuje Sandra Wachulik, tel. (89) 742 22 14/797 751 150.
Dla  lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa położonych w granicach
powiatu mrągowskiego sporządzono Uproszone Plany Urządzenia Lasu (UPUL). Na pozostałych powierzchniach zadania określane są na podstawie decyzji w opraciu o inwentaryzację stanu lasu (dot. Powiatu Szczycieńskiego, Gminy Dźwierzuty).

 
Na terenie lasów niepaństwowych leżących na terenie powiatu mrągowskiego i posiadających UPUL "w pełni okrsu lęgowego, od początku maja do końca lipca, obowiązuje całkowity zakaz prowadzenia w wydzieleniach planowanych cięć rębnych i trzebieży".

Poniżej umieszczono wzór podania dla właścicieli lasów miestanowiących własności Skarbu Państwa.

 

OGŁOSZENIE

Na podstawie Zarządzenia nr 79/2021 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 30.12.2021 r.  w sprawie zasad powiększania zasobów leśnych... Nadleśniczy Nadleśnictwa Strzałowo informuje, że zapozna się z ofertami sprzedaży lasów oraz gruntów przeznaczonych do zalesienia przedstawionymi przez właścicieli.

 

Wszelkie oferty można przesyłać pocztą tradycyjną na adres:
 

Nadleśnictwo Strzałowo, Strzałowo 2, 11-710 Piecki,

pocztą mailową na adres: strzalowo@olsztyn.lasy.gov.pl
 

lub składać osobiście w sekretariacie nadleśnictwa od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-15:00.

 


Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Ćwiczenia DRAGON

Ćwiczenia DRAGON

W pierwszej połowie 2024 roku NATO Supreme Headquarters Allied Powers Europe (SHAPE) - Dowództwo Połączonych Sił Sojuszniczych
w Europie organizuje na starym kontynencie największe od kilkudziesięciu lat ćwiczenie wojskowe pk. STEADFAST DEFENDER 2024 (STDE24) będące federacją kilkunastu ćwiczeń narodowych (sojuszniczych), w tym polskiego ćwiczenia pk. DRAGON-24.

          Ćwiczenie taktyczne z wojskami pk. DRAGON-24 jest ćwiczeniem narodowym, wieloszczeblowym, wielodomenowym z udziałem sił międzynarodowych, prowadzonym na terytorium Polski (na poligonach i w terenie przygodnym) w terminie od 25 lutego do 14 marca 2024 r. Jego głównym celem będzie doskonalenie zdolności do reagowania na zagrożenia militarne
i niemilitarne podczas kryzysu i otwartego konfliktu zbrojnego. W ćwiczeniu weźmie udział ok. 20 tys. żołnierzy (w tym ok. 5 tys. żołnierzy z państw sojuszniczych) oraz ponad 3,5 tys. jednostek sprzętu wojskowego. Biorąc pod uwagę skalę zaangażowanych sił i środków, scenariusz zagrożeń i planowane do realizacji epizody taktyczne będzie to w ocenie SHAPE największe i najważniejsze ćwiczenie w ramach STDE24. Scenariusz ćwiczenia zakłada realizację większości zadań w ścisłym współdziałaniu z elementami pozamilitarnych struktur obronnych państwa. Kluczowym przedsięwzięciem w czasie ćwiczenia DRAGON-24 będzie przeprowadzenie taktycznego marszu drogowego (tzw. marszu dofrontowego)
po drogach i w terenie przygodnym.