Asset Publisher
Lasy prywatne
Informacje
dla właścicieli lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa
Przed przystąpieniem do realizacji zadań związanych z gospodarką leśną na terenie Państwa lasów należy wypełnić stosowny wniosek i złożyć go osobiście w sekretariacie nadleśnictwa lub przesłać pocztą tradycyjną na adres: Nadleśnictwo Strzałowo, Strzałowo 2, 11-710 Piecki lub elektroniczną strzalowo@olsztyn.lasy.gov.pl
Właściciel lasu wypełnia tylko pierwszą stronę wniosku.
Informacje o lasach niestanowiących własności Skarbu Państwa na terenie Nadleśnictwa Strzałowo
Powierzchnia lasów nadzorowanych na dzień 01.01.2021 r. wynosi:
1. Starostwo Mrągowo - 441,71 ha,
2. Starostwo Szczytno - 33,07 ha,
Razem - 474,79 ha.
Zadania wynikające z zawartych porozumień wykonuje Wojciech Kulig tel. 501 532 703
Dla lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa położonych w granicach
powiatu mrągowskiego sporządzono Uproszone Plany Urządzenia Lasu (UPUL). Na pozostałych powierzchniach zadania określane są na podstawie decyzji w opraciu o inwentaryzację stanu lasu (dot. Powiatu Szczycieńskiego, Gminy Dźwierzuty).
Na terenie lasów niepaństwowych leżących na terenie powiatu mrągowskiego i posiadających UPUL "w pełni okrsu lęgowego, od początku maja do końca lipca, obowiązuje całkowity zakaz prowadzenia w wydzieleniach planowanych cięć rębnych i trzebieży".
Poniżej umieszczono wzór podania dla właścicieli lasów miestanowiących własności Skarbu Państwa.
OGŁOSZENIE
Na podstawie Zarządzenia nr 79/2021 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 30.12.2021 r. w sprawie zasad powiększania zasobów leśnych... Nadleśniczy Nadleśnictwa Strzałowo informuje, że zapozna się z ofertami sprzedaży lasów oraz gruntów przeznaczonych do zalesienia przedstawionymi przez właścicieli.
Wszelkie oferty można przesyłać pocztą tradycyjną na adres:
Nadleśnictwo Strzałowo, Strzałowo 2, 11-710 Piecki,
pocztą mailową na adres: strzalowo@olsztyn.lasy.gov.pl
lub składać osobiście w sekretariacie nadleśnictwa od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-15:00.
Asset Publisher
Las w słoiku, czyli pracowity dzień w grupie 0 „B”
Las w słoiku, czyli pracowity dzień w grupie 0 „B”
W oddziale przedszkolnym szkoły podstawowej im. Karola Wojtyły w Pieckach odbyły się niecodzienne zajęcia z udziałem leśnika z Nadleśnictwa Strzałowo.
Podczas tego spotkanie zerówkowicze mieli okazję stworzyć własne ekosystemy w słoiku.
W fazie wstępnej zajęć maluchy zapoznały się z różnymi gatunkami roślin leśnych, jakie można umieścić w słoiku.
Zerówkowicze mieli do wyboru szereg roślin o różnych właściwościach oraz inne komponenty leśne, tj. mech, kamienie, drewno, piasek, które służyły nie tylko jako elementy dekoracyjne, ale także jako naturalny składnik ekosystemów leśnych. Następnie każdy z młodych uczestników zajęć rozpoczął tworzenie własnego mikro ekosystemu w słoik. Każde dziecko wybrało samodzielnie rośliny i elementy dekoracyjne, a następnie umieściło je w słoiku według własnego pomysłu pamiętając o tym, żeby warunki wewnątrz słoika były odpowiednie dla roślin. W czasie procesu twórczego leśnik wyjaśnił im, jak dbać o las w domu - jak często podlewać słoiki oraz jakie warunki świetlne i temperaturowe są niezbędne roślinom.
Każdy uczestnik zajęć mógł zabrać swój słoikowy las do domu i dalej się nimi opiekować. Zajęcia te pozwoliły dzieciom poznać różne gatunki roślin oraz dowiedzieć się, czym jest ekosystem leśny. Zajęcia wpłynęły także na rozwój umiejętności manualne i kreatywność zerówkowiczów. Dodatkowo, słoikowe lasy stanowią piękną ozdobę dla domu lub klasy, a dzieci mogą być dumne z własnoręcznie wykonanego projektu.