Bieganie

Bieganie to dziś, obok jazdy na rowerze, najpopularniejszy sport uprawiany przez Polaków.

Geocaching

Marzyliście w dzieciństwie o poszukiwaniu skarbów, niczym bohaterowie powieści Roberta L. Stevensona czy filmów o dzielnym Indianie Jonesie? Jeśli dodatkowo uważacie, że poszukiwanie może być ciekawsze niż sam skarb, to geocaching jest czymś dla was.

Jazda konna

Już ponad 7 tysięcy kilometrów tras konnych wyznaczyły Lasy Państwowe dla miłośników wypoczynku w siodle.

Narciarstwo biegowe

O ile skoki narciarskie to sport dla wyczynowców, to biegać na nartach może prawie każdy. A leśne ścieżki wydają się do tego wręcz stworzone.

Nordic walking

Nordic walking to prawdziwy fenomen, jeden z najpopularniejszych sportów w Polsce i Europie, młodszy niż większość osób go uprawiających.

Psie zaprzęgi

Błękitne niebo. Wzdłuż drogi stoją rzędy drzew w białych czapach. Spod płóz sanek, ciągniętych przez dwie pary puszystych psów, pryskają w górę kawałki zmrożonego śniegu. Człowiek stojący na sankach krzyczy w niezrozumiałym języku. To nie jest obrazek z dalekiej Laponii, ani ekranizacja książki Jacka Londona, ale coraz częstszy widok w naszym kraju.

Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Sztuka konwersacji

Sztuka konwersacji

27.10.2017 r. odbyła się III edycja konkursu przyrodniczo-leśnego - debata leśna. W konkursie udział wzięło dziewięć 2-osobowych drużyn z techników leśnych.

        Pada... Cóż, przyszli leśnicy muszą zmierzyć się z "niewygodną" pogodą, skoro wiążą swoją przyszłość z pracą w terenie. W celu dotlenienia szarych komórek dwuosobowe drużyny zaczęły od konkurencji terenowych. Uczniowie techników leśnych zmierzyli sięz klasyfikacją surowca na pniu oraz na mygłach. Po leśnym spacerze przyszedł czas na rozwiązanie zadań kameralnych dotyczących ochrony przyrody oraz funkcjonowania nadleśnictwa. Po dwóch rundach wyłoniono cztery drużyny, które weszły do finału konkursu - debaty. W czasie sześciu debat wszystkie drużyny mogły z sobą podyskutować na dwa wylosowane tematy, które dotyczyły między innymi gospodarki leśnej, łowieckiej, ochrony przyrody.

Po trudach związanych z wyszukiwaniem argumentów ad hoc wyłoniono zwycięzców.

I miejsce: Adrianna Pawlak, Marcin Schmidt z Technikum Leśnego im. Adama Loreta
w Tucholi,

II miejsce: Sebastian Szklarz, Artur Tomkiewicz z Technikum Leśnego w Białowieży,

III miejsce: Jagoda Cichoń, Mateusz Muzolf z Technikum Leśnego im. Adama Loreta
w Tucholi,

IV miejsce: Aleksandra Murach, Krzysztof Zamojski z Zespołu Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie.