Telefon interwencyjny ws. lęgów ptasich

Numer telefonu służy do informowania o przypadkach uszkodzeń lęgów ptasich na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Leśnik, z którym się Państwo skontaktują podejmie interwencję, by pomóc poszkodowanym ptakom. Aby interwencja mogła przebiegać sprawnie, prosimy o jak najbardziej precyzyjne określenie lokalizacji i przesłanie fotografii z miejsca zdarzenia.

W przypadku zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt właściwy kontakt to policja. Gdy w efekcie kolizji zwierzę zostało ranne, policjanci powinni skontaktować się z lekarzem weterynarii. Weterynarz podejmie decyzję, w jaki sposób pomóc czy też skrócić cierpienie zwierzęcia.

Przypominamy, że młode zwierzęta – ssaki, wyrośnięte pisklęta ptaków, czyli podloty – na ogół nie potrzebują pomocy człowieka. Ich taktyka to pozostawanie w ukryciu, gdy rodzice żerują bądź zdobywają pokarm dla potomstwa. Oceńmy, czy zwierzę nie jest poturbowane lub poranione. Jeśli nie, to zostawmy je tam, gdzie jest. Nie dotykamy zwierząt!

Telefon interwencyjny

795 005 512

Dodatkowe informacje


Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Sybiracy uhonorowali olsztyńskich leśników

Sybiracy uhonorowali olsztyńskich leśników

19 września br. w Olsztynie odbyły się uroczystości jubileuszu 95-lecia utworzenia Związku Sybiraków.

Pomoc Sybirakom, upamiętnienie historii zesłań i integracja środowiska zesłańców – takie były zadania utworzonego w 1928 roku Związku Sybiraków. W tym roku stowarzyszenie kończy więc już 95 lat. Z tej okazji 19 września w Olsztynie odbyły się uroczystości jubileuszowe. Sybiracy tego dnia postanowili uhonorować okolicznościowymi medalami ludzi i instytucji, szczególnie zaangażowane we współpracę ze Związkiem Sybiraków. W tym zaszczytnym gronie znalazła się Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie. Medal 95-lecia Związku Sybiraków odebrał podczas wtorkowych uroczystości Adam Roczniak, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie. – Od wielu lat wspieramy działalność Związku Sybiraków. Jako leśnicy uważamy, że to nasz moralny obowiązek – powiedział odbierając medal Adam Roczniak, Dyrektor RDLP w Olsztynie.