Asset Publisher Asset Publisher

Międzynarodowy Dzień Lasów 2023 r.

W dniu 21 marca 2023 roku z okazji Międzynarodowego Dnia Lasów, odbyło się wyjątkowe wydarzenie z udziałem uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły (klasy I, II, III) wraz z leśnikami z Nadleśnictwa Strzałowo.

 Podczas spotkania, dzieci miały możliwość zasadzenia trzech pamiątkowych sosen, które będą rosnąć i przypominać o tym ważnym dniu przez wiele lat.

Podczas aktywności, dzieci miały okazję z bliska poznać rolę drzew, krzewów i lasów w utrzymaniu równowagi ekologicznej i wpływie na dobrobyt naszej planety. To niezwykłe wydarzenie miało na celu uświadomienie młodym ludziom, jak ważna jest ochrona lasów oraz jakie korzyści dla ludzi i środowiska niesie z sobą ich zachowanie. Zasadzone sosny przypominają o zobowiązaniu do ochrony lasów i o ich wartości dla naszej planety. Wydarzenie to było nie tylko naukową lekcją, ale również okazją do integracji, współpracy i wspólnych działań na rzecz środowiska naturalnego.

Międzynarodowy Dzień Lasów jest corocznym świętem, które przypomina nam o tym, jak ważne jest zachowanie lasów dla dobra naszej planety. Dzięki wspólnym inicjatywom, jak ta zorganizowana przez Nadleśnictwo Strzałowo i Szkołę Podstawową im. Karola Wojtyły, możemy skutecznie propagować ochronę przyrody i edukować młodsze pokolenia o potrzebie troski o nasze środowisko.