Położenie

Nadleśnictwo Strzałowo znajduje się w Puszczy Piskiej, w północno-wschodniej części woj. warmińsko-mazurskiego.

Galeria zdjęć

"Strzałowskie" krajobrazy urzekają swym pięknem o każdej porze roku.

Organizacja nadleśnictwa

Nadleśnictwo jest podstawową, samodzielną jednostką organizacyjną Lasów Państwowych działającą na podstawie ustawy o lasach. Podlega Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, która prowadzi nadzór i koordynuje działania na swoim terenie. Nadleśnictwa dzielą się na leśnictwa.

Projekty i fundusze

Nadleśnictwo Strzałowo korzysta ze wsparcia funduszy unijnych przy realizacji zadań edukacyjnych i przyrodniczych.

Asset Publisher Asset Publisher

Ogłoszenie o naborze

Nadleśnictwo Strzałowo ogłasza nabór na stanowisko księgowy/-a.

Strzałowo, dn. 03.06.2022r.

Zn. spr.: NP.1101.4.2022

Nadleśnictwo Strzałowo

ogłasza nabór na stanowisko księgowy/a

  1. Organizator naboru

Strzałowo 2

11-710 Piecki

tel. 89 742 11 65, e-mail: strzalowo@olsztyn.lasy.gov.pl

sekretariat czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-15:00

  1. Tryb prowadzenia naboru
    1. nabór prowadzony jest w oparciu o Zarządzenie nr 16/2020 Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie z dnia 20 maja 2020r. w sprawie zasad naboru na wolne stanowiska pracy w jednostkach organizacyjnych nadzorowanych przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Olsztynie oraz w biurze RDLP w Olsztynie.
    2. w naborze mogą uczestniczyć wyłącznie pracownicy zatrudnieni wewnątrz PGL LP, jak również osoby, z którymi pracodawca rozwiązał stosunek pracy po dniu 2 kwietnia 2020r. w związku z wytycznymi dotyczącymi spójnej polityki kadrowej obowiązującymi od 3 kwietnia 2020r. (rekrutacja wewnętrzna).
  2. Wymagania niezbędne
    1. wykształcenie wyższe ekonomiczne (ekonomia, finanse, rachunkowość) i staż pracy minimum 3 lata pracy w księgowości lub średnie ekonomiczne i minimum 5 lat pracy w księgowości,
    2. pełna zdolność do czynności prawnych i korzystanie w pełni z praw publicznych, niekaralność za przestępstwa umyślne oraz stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na tym stanowisku,
    3. dobra znajomość Systemu Informatycznego Lasów Państwowych, w szczególności modułu „Finanse i księgowość”, „Gospodarka towarowa”, „Kadry i płace”,
    4. znajomość obsługi podstawowych programów komputerowych pakietu MS Office,
    5. znajomość planu kont PGL LP,
    6. znajomość zasad gospodarki finansowej PGL LP,
    7. znajomość podatków występujących w PGL LP, w szczególności PDOF, PDOP, VAT,
    8. znajomość przepisów ustawy o rachunkowości,
    9. znajomość specyfiki działalności LP w obszarze zadań przewidzianych do realizacji na zajmowanym stanowisku

  1. Ogólny zakres obowiązków
    1. kontrola formalno-rachunkowa dokumentów oraz kontrola w związku z wymogami ustawy o VAT (biała lista, oznaczanie dokumentów),
    2. dekretowanie i ewidencja księgowa,
    3. analiza i kontrola kosztów wg pozycji planów i MPK,
    4. przygotowanie dokumentacji inwentaryzacyjnej w swoim zakresie,
    5. bieżąca analiza obrotów i sald przypisanych kont,
    6. wystawianie not oraz PK w miarę zaistniałych potrzeb,
    7. prowadzenie gospodarki magazynowo-towarowej,
    8. naliczanie list płac,
    9. księgowanie raportów kasowych i wyciągów bankowych,
    10. obsługa programu „Płatnik”,
    11. sporządzanie planów w zakresie Finansów,
    12. prowadzenie rozliczeń z ZUS,
    13. wystawianie faktur z G.T. (Pobrań),
    14. refakturowanie dostaw i usług,
    15. archiwizacja dokumentów finansowo-księgowych z zakresu swojego stanowiska,
    16. sprawowanie zastępstwa podczas nieobecności osoby zastępowanej,
    17. branie udziału w pracach nad sporządzeniem sprawozdania finansowego i sprawozdań okresowych,
    18. udział w pracach nad przygotowaniem planów rocznych,
    19. inne prace wg poleceń bezpośredniego przełożonego
  2. Oferowane warunki
    1. zatrudnienie w pełnym wymiarze czasu pracy na podstawie umowy o pracę na zastępstwo
    2. praca w stabilnej jednostce organizacyjnej
    3. atrakcyjne wynagrodzenie
    4. możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych
    5. wyposażenie w niezbędne narzędzia pracy
    6. świadczenia socjalne i zdrowotne
  3. Wymagane dokumenty
    1. CV z opisem przebiegu pracy zawodowej opatrzone własnoręcznym podpisem
    2. list motywacyjny opatrzony własnoręcznym podpisem
    3. kserokopie dokumentów potwierdzających wykształcenie i kwalifikacje zawodowe (oryginały do wglądu podczas rozmowy kwalifikacyjnej)
    4. kserokopie świadectw pracy
    5. kwestionariusz osobowy kandydata na pracownika Lasów Państwowych (załącznik nr 1)
    6. klauzula informacyjna kandydata na pracownika Lasów Państwowych będąca zgodą na przetwarzanie danych osobowych (załącznik nr 2)
    7. oświadczenie o posiadaniu pełni praw publicznych, zdolności do czynności prawnych, niekaralności za przestępstwa umyślne oraz stanie zdrowia pozwalającym na zatrudnienie na stanowisku księgowy/a (załącznik nr 3)
  4. Termin i miejsce składania ofert
    1. Wymagane dokumenty należy składać w terminie do dnia 13 czerwca 2022r. do godz. 15:00:
      1. osobiście w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Nabór na stanowisko księgowy/a” w siedzibie Nadleśnictwa Strzałowo, Strzałowo 2, 11-710 Piecki od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-15:00
      2. pocztą tradycyjną w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Nabór na stanowisko księgowy/a” na adres: Nadleśnictwo Strzałowo, Strzałowo 2, 11-710 Piecki
      3. pocztą elektroniczną na adres strzalowo@olsztyn.lasy.gov.pl
    2. Dokumenty, które wpłyną po terminie (decyduje data wpływu do sekretariatu Nadleśnictwa), nie będą rozpatrywane ani zwracane do nadawcy. Po zakończeniu procedury rekrutacyjnej zostaną zniszczone.
  5. Dodatkowe informacje
    1. Nadleśnictwo nie odsyła złożonych przez kandydatów dokumentów i nie zwraca uczestnikom kosztów związanych z naborem.
    2. Kandydaci, których oferty zostaną zakwalifikowane do procedury naboru, zostaną powiadomieni o terminie rozmowy kwalifikacyjnej telefonicznie lub listownie.
    3. Dokumenty złożone przez kandydatów, którzy nie zostali wybrani, przechowywane będą przez okres 30 dni od dnia zakończenia postępowania rekrutacyjnego, po tym czasie podlegają zniszczeniu.

Nadleśniczy Nadleśnictwa Strzałowo zastrzega sobie prawo do unieważnienia naboru na każdym etapie bez podania przyczyny.