Asset Publisher Asset Publisher

Zajęcia na terenie nadleśnictwa Strzałowo

Edukacja przyrodniczo-leśna społeczeństwa, a zwłaszcza dzieci i młodzieży jest jednym z priorytetowych zadań nadleśnictw należących do Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Mazurskie".

Leśnicy z nadleśnictwa Strzałowo mają duże doświadczenie w prowadzeniu zajęć przyrodniczych z dziećmi i młodzieżą, a także z dorosłymi. Zajęcia prowadzą zarówno w lesie (na ścieżkach przyrodniczych, w miejscach cechujących się szczególnymi walorami przyrodniczymi lub krajobrazowymi), jaki i w szkołach lub przedszkolach (zazwyczajw okresie zimowym), a także w izbie edukacyjnej, znajdującej się przy siedzibie nadleśnictwie oraz w Izbie Pamięci Ernsta Wiecherta przy leśniczówce w Piersławku. Dla uczestników tych zajęć spotkanie z leśnikiem jest zawsze niezwykłym przeżyciem. Mają oni okazję zobaczyć, jak w rzeczywistości wygląda praca leśnika. Dodatkowo przestrzeń leśna, pełna zapachów i barw oddziałuje doskonale na uczestników spotkań.


Leśnicy z nadleśnictwa Strzałowo bardzo często pojawiają się ze swoim stoiskiem edukacyjnym w czasie lokalnych festynów. Organizują konkursy wiedzy leśnej, prezentują specyfikę lasów wchodzących w skład nadleśnictwa. Dodatkowo w okresie wakacyjnym prowadzą zajęcia dotyczące bezpiecznego spędzania czasu w lesie.

 

Osoby, które chcą zorganizować zajęcia na terenie Nadleśnictwa Strzałowo proszone są
o pobranie i uzupełnienie dwóch załączników zamieszczonych poniżej. Załączniki te w dniu zajęć powinny zostać przekazane edukatorowi z nadleśnictwa.

 


Asset Publisher Asset Publisher

Back

Nadleśnictwo Strzałowo przekazało 250 kg kasztanów na cele charytatywne!

Nadleśnictwo Strzałowo przekazało 250 kg kasztanów na cele charytatywne!

Nadleśnictwo Strzałowo włączyło się w VIII edycję akcji "Nakręć się na pomaganie". Tym razem, oprócz zbierania plastikowych nakrętek, przekazaliśmy aż 250 kg kasztanów zebranych przez przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola "Słoneczny Zakątek" w Pieckach oraz pracowników Nadleśnictwa Strzałowo.

Dochód z tegorocznej akcji zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację 10-miesięcznej Marcelinki Żulińskiej z Pisza. Zaangażowanie w akcję tak wielu osób to piękny przykład tego, jak mała rzecz może spowodować wielką różnicę w życiu innych ludzi. 🤗 Przez siedem dotychczasowych edycji akcji "Nakręć się na pomaganie", pomysłodawca tego szlachetnego przedsięwzięcia - dzielnicowy z Komisariatu Policji w Białej Piskiej st. asp. Adam Trzonkowski zdołał zebrać 65 ton plastikowych nakrętek. 🚀

W ostatniej VII edycji udało się pobić rekord, gromadzając nieprawdopodobne 14,5 tony nakrętek! 🏆 To niezwykłe zaangażowanie naszej społeczności i determinacja w pomaganiu potrzebującym zasługują na ogromny szacunek.

Dziękujemy Wszystkim za  wsparcie i oraz za chęć tworzenia lepszego świat. 
Pamiętajmy - razem możemy zdziałać naprawdę wiele!