Asset Publisher Asset Publisher

Zajęcia na terenie nadleśnictwa Strzałowo

Edukacja przyrodniczo-leśna społeczeństwa, a zwłaszcza dzieci i młodzieży jest jednym z priorytetowych zadań nadleśnictw należących do Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Mazurskie".

Leśnicy z nadleśnictwa Strzałowo mają duże doświadczenie w prowadzeniu zajęć przyrodniczych z dziećmi i młodzieżą, a także z dorosłymi. Zajęcia prowadzą zarówno w lesie (na ścieżkach przyrodniczych, w miejscach cechujących się szczególnymi walorami przyrodniczymi lub krajobrazowymi), jaki i w szkołach lub przedszkolach (zazwyczajw okresie zimowym), a także w izbie edukacyjnej, znajdującej się przy siedzibie nadleśnictwie oraz w Izbie Pamięci Ernsta Wiecherta przy leśniczówce w Piersławku. Dla uczestników tych zajęć spotkanie z leśnikiem jest zawsze niezwykłym przeżyciem. Mają oni okazję zobaczyć, jak w rzeczywistości wygląda praca leśnika. Dodatkowo przestrzeń leśna, pełna zapachów i barw oddziałuje doskonale na uczestników spotkań.


Leśnicy z nadleśnictwa Strzałowo bardzo często pojawiają się ze swoim stoiskiem edukacyjnym w czasie lokalnych festynów. Organizują konkursy wiedzy leśnej, prezentują specyfikę lasów wchodzących w skład nadleśnictwa. Dodatkowo w okresie wakacyjnym prowadzą zajęcia dotyczące bezpiecznego spędzania czasu w lesie.

 

Osoby, które chcą zorganizować zajęcia na terenie Nadleśnictwa Strzałowo proszone są
o pobranie i uzupełnienie dwóch załączników zamieszczonych poniżej. Załączniki te w dniu zajęć powinny zostać przekazane edukatorowi z nadleśnictwa.

 


Asset Publisher Asset Publisher

Back

Żubry już czekają na zwiedzających

Żubry już czekają na zwiedzających

Trwają ostatnie prace gospodarcze wokół pokazowej zagrody żubrów w Krajewie koło Mławy. Już mieszkają w niej cztery żubry – jeden byk i trzy krowy. Wiosną zagroda zostanie udostępniona zwiedzającym.

dam Roczniak, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie wizytował dziś pokazową zagrodę żubrów w Krajewie koło Mławy. Inwestycja, która powstała na terenie Nadleśnictwa Dwukoły, wchodzącego w skład RDLP w Olsztynie, przechodzi właśnie ostatnie szlify. Trwają pracę gospodarcze wokół zagrody. Wszystko z myślą o jak najszybszym udostępnieniu jej zwiedzającym. – Nie mam wątpliwości, że będzie prawdziwa atrakcja turystyczna północnego Mazowsza – podkreśla Dyrektor Roczniak.

W zagrodzie już mieszkają pierwsi lokatorzy – cztery żubry, wśród nich trzy krowy i jeden byk. Docelowo licząca prawie 9 hektarów zagroda pomieści 12 żubrów. Jej udostępnienie zwiedzającym planowane jest na wiosnę.