Zasoby leśne

W drzewostanach Nadleśnictwa Strzałowo dominują gatunki iglaste, które zajmują łącznie 89,24% powierzchni nadleśnictwa.

Hodowla lasu

Hodowla lasu ma na celu zapewnienie ciągłości istnienia lasu przy jednoczesnym wykorzystaniu gospodarczym części biomasy - drewna.

Ochrona lasu

Lasy nadleśnictwa Strzałowo chronione są przede wszystkim przed szkodami od zwierzyny oraz szkodliwą działalnością owadów, m.in. kornika drukarza.

Łowiectwo

Gospodarka łowiecka na terenie nadleśnictwa realizowana jest na podstawie wieloletniego oraz rocznych łowieckich planów hodowlanych.

Ochrona przyrody

Rezerwat przyrody – w myśl Ustawy o ochronie przyrody obejmuje obszary zachowane w stanie naturalnym lub mało zmienionym, ekosystemy, ostoje i siedliska przyrodnicze, a także siedliska roślin, siedliska zwierząt i siedliska grzybów oraz twory i składniki przyrody nieożywionej, wyróżniające się szczególnymi wartościami przyrodniczymi, naukowymi, kulturowymi lub walorami krajobrazowymi.

Certyfikaty

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie, a więc i nasze nadleśnictwo posiada certyfikat Programme for the Endorsement of Forest Certification, co jest gwarancją prowadzenia odpowiedzialnej gospodarki leśnej.

Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Żubry już czekają na zwiedzających

Żubry już czekają na zwiedzających

Trwają ostatnie prace gospodarcze wokół pokazowej zagrody żubrów w Krajewie koło Mławy. Już mieszkają w niej cztery żubry – jeden byk i trzy krowy. Wiosną zagroda zostanie udostępniona zwiedzającym.

dam Roczniak, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie wizytował dziś pokazową zagrodę żubrów w Krajewie koło Mławy. Inwestycja, która powstała na terenie Nadleśnictwa Dwukoły, wchodzącego w skład RDLP w Olsztynie, przechodzi właśnie ostatnie szlify. Trwają pracę gospodarcze wokół zagrody. Wszystko z myślą o jak najszybszym udostępnieniu jej zwiedzającym. – Nie mam wątpliwości, że będzie prawdziwa atrakcja turystyczna północnego Mazowsza – podkreśla Dyrektor Roczniak.

W zagrodzie już mieszkają pierwsi lokatorzy – cztery żubry, wśród nich trzy krowy i jeden byk. Docelowo licząca prawie 9 hektarów zagroda pomieści 12 żubrów. Jej udostępnienie zwiedzającym planowane jest na wiosnę.